Září 2007

Bouřka

11. září 2007 v 21:10 | Bara First |  Básničky
Kdo chce, ať čte dál, kdo nechce, ať odejde a nestěžuje si, že je to divné. Nedávno jsem přemýšlela nad tím, že cokoli člověk vymyslí, pochopí dobře jenom on a jenom on si tím může být jistý. Ale i přes to budu ráda, když napíšete komentář.

Nad obyčejným světem se setmělo,
oblohu zakryly mraky,
slunce již dávno zmizelo,
a všechno krásné taky.

Blesk proťal šedivou clonu,
světlo se chviličku třpytí,
a pak, po zaznění hromu
začíná padat déšť smrti.

Jezero z mraků se vylévá,
hodiny života odbíjí.
Kapku po kapce se rozlévá
voda, která zabíjí.

Vše, čeho dotkne se,
vše se změní v kámen.
Zachraň se člověče,
neb je s tebou amen!

3. září aneb prázdniny skončily

3. září 2007 v 21:24 | Bara First |  Život v písmenech
Dneska již poosmé poprvé ve škole. To je ale blbost. Člověk by ani neřekl, jak ten čas utíká, vždyť se zdá jako bych se před chvilkou učila číst a psát a ono je to už sedm let... víc než polovina mého krátkého života :-( Ale musím uznat, že prázdniny sice byly skvělé, možná nejlepší co jsem zažila, ale dny ve škole jsou jiné a v něčem mnohem krásnější. Zvlášť první den po dlouhém odloučení má své kouzlo... jak se všichni vítají, nadšeně vykládají zážitky z prázdnin, z táborů, dovolených, jak pak přijde třídní a znovu a znovu předčítá školní řád, který zůstává stále stejný a nikdo ho neposlouchá. A kdo by vlastně čekal něco jiného? Když ono je prostě mnohem zábavnější si povídat nebo jen zasněně vzpomínat na dny uplynulého volna. Učitelé jsou chudáci. Takhle se snažit pro nic za nic. Nebo možná ne... za peníze.

Ano, škola je sice hezká, obzvlášť přestávky, ale obávám se, že už za pár dnů budu s láskou vzpomínat na vstávání někdy kolem půl desáté a celé dny nicnedělání. Já jsem se totiž koukla na rozvrh a nadšení mě přešlo, 31 hodin ve škole, 3 hodiny v hudebce a dva až tři tréninky týdně. A ten týden má pořád jenom sedm dní... Ale proč si stěžovat, že jo, bude hůř.
Tak přeju hodně štěstí a zábavy v novém roce... v takové matice zábava určitě nebude chybět ;-)