Září 2008

Ticho

24. září 2008 v 19:17 | enterona |  Básničky
Nedávno byl nádherný večer. Tedy, asi to už bylo dřív, protože ještě nebyla taková zima. A já mohla stát na terase a vychutnávat si tu atmosféru.
(Ovšem potom začalo moc a moc pršet, mi tekla voda přes okno do pokoje a já místo ležení v posteli nebo stání venku utírala parapet. Překvapivě se mi tato část večera už vůbec nelíbila.)
A pak se ráno divím, že vstávám až dlouho po budíku a chodím do školy pozdě, když v noci nespím.
Tohle z toho všeho vzniklo. Já za to snad ani nemůžu.

Pro ten pocit bych udělala cokoli na světě

21. září 2008 v 18:09 | enterona |  Život v písmenech
Poprvé mě to napadlo, když jsem cosi psala a slova šla na papír úplně sama, nepřemýšlela jsem, prostě jsem jenom hýbala rukou.
Podruhé jsem běžela a už ani necítila únavu, necítila jsem vůbec nic, nohy běžely rychle a kašlaly na zbytek těla.
A potřetí jsem stála v pokoji, poslouchala hudbu, smála se a točila na místě tak dlouho, až jsem byla úplně zničená, svět se točil, i když jsem potom stála a padala. Byla jsem úplně mimo, vysmátá, opilá smíchy a zhulená radostí. Možná jsem trošku pochopila lidi závislé jak na alkoholu, tak na drogách a jiných hnusech. Byl to tak nádherný pocit (zdálo se mi, že létám), když se mi začal míhat svět před očima a já ho nechtěla zastavit.
Ale stejně nepochopím, proč užívají něco škodlivého, když takového stavu můžou dosáhnout jen ubohým točením se dokola. Nebo taky záchvaty smíchu.

Óda na jistý den, na jistého člověka a na jistý lidský cit

20. září 2008 v 11:49 | enterona |  Básničky
Já zase nevím, co je to vlastně óda...
Vypadlo to ze mě nějak samo. (A líbí se mi to, protože... nebo ne, dobrá, já mlčím.)
Je to zamilovaný blábol. Tedy, byl by, kdybych byla zamilovaná.
Takže to není zamilovaný blábol, ale blábol to je.
A neberte to vážně, prosím vás.

Vítr plný barev

16. září 2008 v 20:02 | enterona |  Z vlastních nápadů
Chmch. Nezdá se vám, že jsem na své normální poměry poslední dobou jakási aktivní? A dokonce jsem se odhodlala přidat tuto... ehm, povídku, kterou jsem psala ještě o prázdninách (to byly krásné časy...).
Je trošku jiná. Nevím jak to nazvat. Krutá? A není vhodná pro tu maličkou hrstičku lidí, která nesnese jediné neslušnější slovo (třeba naše češtinářka by se možná zděsila, zkoušet to nebudu, protože je úplně nejlepší a já nechci nikoho jiného). A taky pro někoho, kdo je jako můj bratr, jenž vyloženě nenávidí zdrobněliny. (Mimochodem není vhodná pro další typy lidí: ty, co nenávidí povídky všeobecně, co nenávidí mě samotnou, můj styl psaní, a určitě ještě někoho.)
Jestli je slohově dobrá, a jestli stojí za to ji číst, vám neřeknu, neboť si myslím, že názor autora je ve většině případů velmi neobjektivní (nebo aspoň ten můj. ale kdyby ho někdo vážně chtěl slyšet, tak se mi to docela líbí :)).

Láska je jen velká nepřehledná směsice vzpomínek

13. září 2008 v 21:17 | enterona |  enterona.blog.cz
Pokud láska existuje, prostě nebude nic moc jiného...
Mimochodem, řekl někdy někdo něco takového, nebo to zase jen mé druhé já?
Je tu nový design (kdyby tu byli všichni slepí a nepoznali šedou od hnědé). Dalo by se říct, že se mi líbí (kromě toho, že má strašně velké záhlaví (já vlastně proti strašně velkým záhlavím nic nemám, ale člověk musí rolovat stránku, aby viděl aspoň začátek článku...) a že jsem si s ním hrála moc a moc dlouho).
Obrázky jsou z DeviantArtu, konkrétně od moOnxinha, Bntuae, narabia, Mortal91, enex, Mermaid Marilyn, mademoisellesauvage a ještě někoho. Nacpala jsem jich tam nějak moc.
Je to první layout, který jsem dělala s tím, že jsem věděla, jak má vypadat. Upřímně, vypadá úplně jinak.
Blog.cz mě štve. Nejen já nepoznám pixely od procent, už to nepozná ani on. A já si pak myslela, že se mi ztratily všechny články...
Toť vše. Nemám psací náladu.
Názory?

Odkaz na náhled.

Ta nejlepší hymna na světě

10. září 2008 v 20:08 | enterona |  >>Mimo mísu<<
Která vlastně možná ani není hymna. Ale nejlepší je určitě. (Já u ní i brečela. Jenže to bude spíš tím, že já poslední dobou brečím skoro u všeho.)

Velká hlava neznamená inteligenci

7. září 2008 v 18:30 | enterona |  Život v písmenech
Jinak bych prý musela být geniální...
(To je jedna z věcí, kterou jsem se stihla dozvědět za letošní školní rok. Obešla bych se bez toho.)
Tralala. První týden máme za sebou a čeká jich nás jen nějakých čtyřicet, než budeme mít zase krásné velké prázdniny a než budu mít ukončenou povinnou školní docházku. Zase o téma míň na nadávání. Protože pak přece budu chodit do školy dobrovolně.
To určitě.