Poezie je umění ztrácet drahocenný čas

11. května 2012 v 23:59 | enterona |  Výkřiky
J. Seifert - Na vlnách TSF (konečně jsem se do toho pustila)
Čas letí rychle (i bez poezie), to už jsme si řekli mnohokrát.
Dávno jsem dobrigádničila a příští pondělí konečně dostanu peníze. Bude to dobrý bonus k hodinám příjemného ježdění trolejbusem a méně milého postávání na zastávce a ptaní se lidí, kam a proč jedou. Nicméně jsem se jednou ptala anglicky a ještě teď se uchechtnu, když si vzpomenu. Mám ráda cizince.
Měla jsem pěkný hrací víkend, z něhož jsem si odnesla pár odpovědí a trochu jistoty do života a především skoro dvě stovky básniček o moři a alkoholu. Pěkný běhací víkend, kde jsem zjistila, jak neskutečně marný běžec jsem, a odřela si kůži na nohách o úžasné, ale ostré skály. A nakonec pěkný matematický víkend, kde jsem byla zase jednou ve svém živlu, ač mezi cizími, a hlavně jsem si připadala chytrá, protože jsem výjimečně všemu rozuměla. Navíc jsme vylezli na Praděd a s borůvkovým knedlíkem jakožto prémií to byl ještě hezčí kopec než dřív.
Taky jsem zmeškala poslední zvonění milovaných tříd a zkazila rodičům výlet do Prahy.
A pořád jsem se ulívala ze školy. Posledního dubna jsme měli Majáles (hlavně že jsem se loni smála, že mají v Brně majáles v dubnu), který pro mě znamenal opalování a řev v průvodu, tedy pěkný den. Na prvního máje jsem se tradičně usmívala na děti, tentokrát moje práce spočívala v ukázání na chodník a na křídy. Rok od roku se více flákám a víc mě to baví.
Potom byly maturity a my jsme šli radši do kina a do divadla, abychom nemuseli myslet na to, co nás za rok čeká. Díky škole za ten nápad!
Dělo se toho moc. Ale hlavní je, že je na světě krásně, tak si to někam napište.
Děkuji tečkařům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meruňka Meruňka | Web | 13. května 2012 v 17:45 | Reagovat

:D jo jo ty se ráda flákáš :)

2 enterona enterona | 13. května 2012 v 17:52 | Reagovat

a kdo ne? :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama