>>Mimo mísu<<

Nebudu kouřit a budu bohatá

15. října 2009 v 17:34 | enterona
Abyste věděli.
(Chachá.)
Rodiče občas říkají, že nekouří, nepijou a nikde to není poznat, a tedy že nechápou, jak to lidé s těmito výdaji můžou zvládat. A tak jsem kdysi dávno dostala nápad. Našla jsem si pikslu, do které budu každý měsíc ukládat část svého kapesného, potom část své výplaty a nakonec možná i část svého důchodu.
Ale to spíše ne, protože - k čemu by mi to bylo, kdybych ty peníze nikdy nevybrala?
Hohohó. Zájezd do japonska si za to asi nekoupím (jestliže budu každý měsíc ukládat stovku, tak bych musela nekouřit tisíc měsíců, a to je osmdesát tři roků. toho se nedožiju a mrtvolu do země vycházejícího slunce posílat vážně nehodlám), ale něco hezkého jo.
Kasičku s nápisem NEPIJU si vyrábět nebudu. Čistě proto, že proti alkoholu nic moc nemám.
Vlastně to dělám jenom proto, abych měla důvod pro silnou vůli, prostě bych si nemohla koupit cigarety, ani kdybych chtěla, protože si ty peníze radši uložím.
Možná je to hloupé. Možná to nikdo nepochopí.
Ale (po prázdninových debatách se sestřenkou a babičkou, vůbec po tom večeru, po loňském podzimu a po vyslechnutí několika přednášek na toto téma) musela jsem to udělat. Chech.
A vůbec. Vzpomínáte, jak to tady vypadalo v lednu? Mě to téma prostě zajímá. Skoro tak, jako poruchy příjmu potravy (jó, když něco moc často řešíte, začne vás to bavit, jakkoli je to nehezké).
Chcete TO vidět? Vypsala jsem na tom bráškův popisovač na cédéčka, a tak jsem si to aspoň vyfotila a hodila sem (aby z toho bylo něco víc, aby to bylo pořádně slavné, hehe).

Šťastné a veselé

23. prosince 2008 v 18:55 | enterona
Nikdy jsem si nemyslela, že umím kreslit, ale já ty sněhuláky prostě miluju. A k jejich přání se přidávám.
(Myslím si, že pod veselými Vánoci se skrývá úplně všechno, co by se jinak dalo popřát: bohatého ježíška (checht, to spojení je nanejvýš divné), ať nikomu nezaskočí kost z kapra ani hrášek ze salátu, ať jsou bílé vánoce, a já nevím, co se ještě přává. Prostě Veselé Vánoce.)

Odpovědi bez otázek

30. října 2008 v 16:34 | enterona
Stydím se. Převzala jsem další štafetu. Protože jsem příliš zvědavá a když vidím tolikrát třicet jmen s čísly, nevydržím a požádám o otázky, abych mohla stejně provokovat další lidi.

Děkuji Keneuza jejich poslání. (A taky sobě, protože jsem je našla, gmail je totiž bůhvíproč označil za spam...)

Pár otázek jsem nepochopila, u několika jsem si nebyla jistá. Jestli o některých lidech tvrdím něco, co není pravda, omlouvám se. A jestli o někom tvrdím něco, co je pravda, ale nemělo by to být veřejné, taktéž se mu omlouvám. (Stejně je internet plný blábolů a lží, tohle se v tom ztratí.)

Asi si moc nepočtete, ale to nevadí.

Kdo by byl stejně zvědavý jako já, řekněte, pošlu vám otázky na mail. Ale pak je musíte vyplnit a dát na vlastní stránky. Jojo, pravidla jsou pravidla ;-)

Ta nejlepší hymna na světě

10. září 2008 v 20:08 | enterona
Která vlastně možná ani není hymna. Ale nejlepší je určitě. (Já u ní i brečela. Jenže to bude spíš tím, že já poslední dobou brečím skoro u všeho.)

Vážení a milí...

14. dubna 2008 v 9:48 | enterona
...jdu vás zase nudit jedním vadným reklamovým článkem (na který opět nejsem schopna vymyslet normální název). Asi se budu muset jednou donutit sepsat všechny mé oblíbené odkazy...
Zúčastnila jsem se jedné soutěže. Ale pokud si myslíte, že vás chci otravovat s prosbou, abyste pro mě hlasovali, jste na omylu. I když, samozřejmě můžete, pokud se trefíte :) Na těchto skvělých stránkách se pořádala soutěž o nejlepší layout, ať už webový nebo blogový. Asi jsem to sem měla dát, ještě když se dalo posílat, ale to mě nějak nenapadlo. Takže, jestli chcete, podívejte se, spousta z nich je nádherná, nebo aspoň zajímavá. Soutěžní příspěvky jsou zatím třetí článek od vrchu, hlasování pak o jeden výše. A kdo pozná moje layouty, bude u mě mít jedno malé, bezvýznamné plus a budu ho mít možná o něco raději ;-)

Chcete se zasmát?

5. dubna 2008 v 20:20 | enterona
K nadpisu... radši nic, můj mozek prostě nepracuje :(
Chtěla jsem napsat dlouhatánský článek plný sebelítosti, nechutných popisů mé záhadné nemoci a rozboru nudného nicnedělání. Ale nějak se mi nechce, takže jestli se našel nějaký blázen, který o to stál, má smůlu ;-) Možná až mi bude lépe. A tak pro dnešek mám aspoň něco jako reklamu...

Prosím, pomozte mi, vážení

17. března 2008 v 18:00 | enterona
Mám dotaz. Takový maličký.
Dneska jsem totiž zjistila příšernou věc. V Exploreru mám nechutně rozházený blog. Pokud ho někdo používá, omlouvám se, nevšimla jsem si toho.
Ale hlavně, nevíte co s tím?

(Budoucí) Nejnavštěvovanější web u nás!

6. listopadu 2007 v 19:04 | Bara First
Po vzoru Lennie a proto, že se mi tento nápad moooc líbí sem dávám odkaz na budoucí nejnavštěvovanější stránky v čechách. Vtip je v tom, že tam mají lidi chodit jenom tak, nebudou tam prý přibývat žádné články, jen diskuzní příspěvky co sami napíšeme. Možná vám to připadá pitomé, ale to přece není důvod se tam aspoň nepodívat, ne? A prosím, pokud je ve vás aspoň trocha ochotného člověka, rozšiřujte a podporujte návštěvnost. >Odkaz<

Vražda manželky - vtip

30. října 2007 v 18:53 | Bara First
V rámci častějších článků přidávám můj nejoblíbenější vtip, vřele doporučuju přečíst!

Jeden muž stál před soudem, protože zabil svoji ženu.
Soudce: "To je velmi brutální čin, pokud chcete, aby vám byl trest poněkud zmírněn, musíte nám vysvětlit motiv svého činu."
Muž: "Když ona byla tak omezená, že jsem ji prostě musel zabít!"
Soudce: "To vám ale ještě přitěžuje, musíte předložit alespoň jedno polehčující vysvětlení."
Poté se muž rozpovídal: "Bydlíme ve 13. poschodí jednoho vysokého domu. V 1. patře žije rozkošná rodina hotelového portýra, který má dvě děti. Je ovšem strašné, že zůstaly od přírody neobyčejně malé. Dvanáctiletý měří 80 cm a ten devatenáctiletý 90 cm. Jednoho dne jsem přišel domů a moje žena říká: 'V rodině našeho portýra je něco špatně. Ty jejich děti jsou praví pyrenejové.'
Já říkám:'Ty myslíš, že jsou pygmejové.'
'Ne,' říká moje žena, 'pigmej je látka, kterou má člověk pod kůží a tvoří se z ní pihy.'
Já říkám: 'To je pigment.'
'Ne,' říká moje žena, 'pigment je to, na co psali staří Egypťané.'
Já říkám: 'To je pergamen.'
'Ne,' říká moje žena, 'pergamen je, když básník něco začne psát a pak to nedokončí.'
Pane soudce, musíte ocenit, že jsem se ovládl, zamlčel slovo fragment, sedl si odevzdaně do křesla a začal číst noviny. Náhle však ke mně přišla moje žena s větou, po níž jsem usoudil, že je zralá pro blázinec. Tedy moje žena.
'Miláčku, koukni co zde stojí!' otevře knihu, ukáže na jedno místo v textu a říká: 'Slunečník kabelky byl učitelkou pasáka 15.'
Vzal jsem knihu a stále ještě poklidně vysvětlil: 'Miláčku, to je francouzská kniha a francouzský text. Tady stojí: 'La Marquise de Pompadur est la Maitressse de Louis XV.' To znamená: Markýza Pompadur byla milenkou Ludvíka XV.'
'Ne,' říká moje žena, 'to musíš překládat doslovně: La Marquise - slunečník, Pompadur - kabelka,
La Maitresse - učitelka, Louis XV. - pasák 15. Já to musím vědět přesně, protože mám na výuku francouzštiny vynikajícího legionáře.'
Já říkám: 'Ty myslíš lektora.'
'Ne,' říká moje žena, 'lektor byl antický řecký hrdina.'
Já říkám: 'To byl Hektor a ten byl z Tróje.
'Ne,' říká moje žena, 'hektor je plošná míra.'
Já říkám: 'To je hektar.'
'Ne,' říká moje žena, 'hektar je nápoj bohů.'
Já říkám: 'To je nektar.'
'Ne,' říká moje žena, 'Nektar je řeka v jižním Německu.'
Já říkám: 'To je Neckar.'
'Ne,' říká moje žena, 'vždyť přece znáš tu krásnou písničku o Rýnu a Nektaru, kterou jsme nedávno zpívali jako duo.'
Já říkám: 'To se jmenuje duet.'
'Ne,' říká moje žena, 'duet je, když mají dva muži souboj se šavlí.'
Já říkám: 'To je duel'
'Ne,' říká moje žena, 'duel je díra v hoře, kterou projíždí vlak.'
A dál, pane soudce, dál jsem to nevydržel, vzal jsem kladivo a ženu jím umlátil."
Nastala chvíle mlčení, po níž soudce vstal a vyřkl ortel: "Osvobozen, já bych ji umlátil už u Hektora..."

Gravitační síla

4. července 2007 v 11:05 | enterona
Teorie o neexistování gravitační síly, vymyšlená skoro před rokem (ten čas ale letí...) společně s Genesis v jedné z mnoha nudných hodin fyziky. Tato teorie je a bohužel asi i zůstane pouze teorie, tak ji moc neřeště. ;-)
Dodatek: Dle statistik sem chodí průměrně dva lidi za den, tak prosím, ať napíšou komentář. Nemusí být pochvalný, jsem už dost stará na to, abych snesla kritiku. Děkuji
Tak za prvé - žádná gravitační síla neexistuje! Teď si asi říkáte, že je to blbost, ale čtěte dál. Uvnitř Země, uprostřed bílé díry, je velký Preslyův magnet. Ten všechno přitahuje, protože v každém tělese, buňce, v každém atomu je maličký magnetek. Ty se však navzájem nepřitahují, to že drží pohromadě je úplně jiná kapitola.
Kdyby existovala jen Preslyova síla, tak se neustále propadáme, a za chvilku máme po naší krásné modré planetě, protože uvnitř Země je bílá díra. Za záchranu poděkujme ozonosféře a její síle. Ta je jen nepatrně slabší než Preslyho síla. Ale nemizíme v bílé díře a to je hlavní. Aspoň většinou.
A co když spadne třeba jablko ze stromu, nebo letadlo z výšky? Už jsem napsala, že Preslyho síla je o trochu vyšší, takže to jablko má právo spadnout, a čím blíž k Zemi je tak padá rychleji, jak je vám jisté známo. Ale nevím nevím co by se stalo, kdyby ta věc byla blíž k ozonosféře, protože ta by ji správně měla přitáhnout ke svému středu, tudíž dál od Země. Takže musíme doufat že to nikdo nebude chtít zkusit a vyvrátit naši teorii, která je podle mě jinak naprosto bez chyby...
A ještě menší dodatek, který se sice netýká gravitační síly, ale tohoto článku v podstatě ano. Chcete vědět proč sněží? ;-)
Bílá díra přes veškerou snahu ozonosferické síly občas "sežere" nějaké věci. Když něco hledáte a nemůžete najít, někdo vám možná oznámí, že dotyčný předmět si vzal na nohy tenisky, na záda batůžek, rozloučil se a mezi řečí zmínil Rakousko. Tak to aspoň říká moje máma. A já jí můžu tisíckrát vysvětlovat, že ve skutečnosti se odebral do bílé díry. Nepochopí to. Prostě nevěří teorii její vlastní dcery o tom, že takto zmizelá tělesa čekají uvnitř Země až jich bude víc. Pak je bílá díra začne rozkládat a obarvovat a nakonec je vyvrhne na povrch planety. Netuším, jak lidé přišli na tu hloupost, že sněží z mraků.
Bílá díra v podstatě zvrací, pokud to chceme přiblížit lidským jedincům. Sníh je ale studený, protože Země nemá žádných 36 stupňů Celsia. Uvnitř je totiž zima, neboť sluneční paprsky tam nemůžou...
 
 

Reklama